Členové senátního výboru pro zdravotnictví si dnes prohlédli prostory novorozeneckého oddělení
Egon Havrlant

Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc dnes navštívili členové Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu České republiky. Do hanácké metropole přijeli už včera na jedno ze svých výjezdních zasedání v regionech. Při této příležitosti si rovněž prohlédli oddělení následné intenzivní péče se zaměřením na dětské pacienty ve Vojenské nemocnici Olomouc a debatovali ve Středisku Rané Péče Olomouc o problémech neziskových organizaci zejména v sociálně zdravotnické oblasti. Večer proběhlo i za přítomnosti ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka, ředitele olomoucké fakultní nemocnice Romana Havlíka a dalších hostů zasedání tohoto senátního výboru.

„Hovořili jsme mimo jiné o problematice e-receptů, které je pro celou oblast zdravotnictví velmi aktuální. Dnes jsem měl radost, že jsem mohl členy výboru přivítat na svém mateřském pracovišti. Byla to pro mě příležitost ukázat, co umíme a že u našich pacientů klademe samozřejmě vedle medicíny rovněž velký důraz na vztah mezi rodiči a dítětem. S panem ředitelem Romanem Havlíkem a členy výboru jsme také diskutovali o plánech na vybudování nové porodnice v prostorách nejstarší budovy Františka Josefa a o prostorových potřebách moderně koncipovaného novorozeneckého oddělení,“ popsal člen Senátu Parlamentu ČR a primář Novorozeneckého oddělení FN Olomouc MUDr. Lumír Kantor, Ph.D.

Foto: Dalibor Peřina