Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novostavba druhé interny a geriatrie znovu uzavře průchod od lůžkových částí před monoblok
16.2.2018

Novostavba II. interní kliniky a Oddělení geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc, která vyrůstá v těsném sousedství centrální budovy chirurgického monobloku, opět uzavře průchod od budovy D před hlavní vstup do budovy A. Od neděle 18. února až do června letošního roku tak budou muset pacienti, návštěvníci i zaměstnanci nemocnice volit náhradní trasu, která je vedena od parkovišť v horní části nemocničního areálu kolem pevnůstky k porodnici a odtud průchodem přes budovu A přímo před chirurgický monoblok. Náhradní trasa je v areálu vyznačena směrovkami.

„Z nové budovy interny budujeme uzavřený koridor, který přímo propojí novostavbu s budovou D. Pacienty tak budeme moci převážet suchou nohou k nejrůznějším diagnostickým vyšetřením nebo i k případným operacím do chirurgického komplexu,“ vysvětlil Ing. Jaroslav Junek, vedoucí útvaru investic FN Olomouc.

Spojovací chodník přitom pěší nemohli využívat už na konci loňského roku, kdy byl průchod na více než měsíc uzavřen rovněž v souvislosti s budováním koridoru. Tehdy jeho zaslepení nezpůsobilo žádné zásadní potíže. V souvislosti se stavbou nové kliniky se zvýšil pohyb chodců i vozidel kolem porodnice. Proto nemocnice nechala vybudovat nový chodník u porodnicko-gynekologické kliniky, který má zjednodušit pohyb a hlavně bezpečnost chodců v této oblasti. Výstava zhruba čtyřicetimetrového úseku chodníku částečně zahloubeného v terénu stála nemocnici více než 200 tisíc korun a slouží od minulého týdne.

Mapka náhradní trasy (pro zvětšení klikněte).