Charitativní kalendáře pro oddělení geriatrie jsou již v prodeji
27.11.2017

Charitativní kalendáře pro oddělení geriatrie jsou již v prodeji

Nudí vás už stereotypní nástěnné kalendáře s faunou, flórou, památkami nebo s ladovskými motivy? Pak pro vás máme tip. V roce 2018 můžete dny a měsíce odpočítávat s netradičním a především charitativním kalendářem, který vznikl na Oddělení geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc. Kalendáře jsou již v prodeji na internetových stránkách denzadnem.cz. Zakoupit je můžete rovněž přímo v nemocnici.

V rámci charitativního projektu, jehož iniciátorkou je paní Radana Netočná, vznikly přímo na geriatrickém oddělení portréty čtrnácti pacientů. Snímky, jejichž autorkou je profesionální fotografka Lucie Macourková, pomůžou olomoucké geriatrii hned několikrát. V první řadě pro ni bude určen výtěžek z prodeje kalendáře. Kromě toho nechá Radana Netočná vytisknout fotografie na plátno a fotografické obrazy bude nabízet k prodeji. Také tyto finanční prostředky věnuje oddělení geriatrie. „Obrazy pak ozdobí chodby v nové budově geriatrie, která se otevře v příštím roce. Ke každému obrazu přidáme popisku, kdo jej zakoupil,“ doplnila Netočná. Projekt by podle ní měl rovněž zvýšit povědomí veřejnosti o problematice stárnutí.

Podrobné informace najdete na webu denzadnem.cz nebo na facebookové stránce S úctou ke stáří. Na stránkách denzadnem.cz si lze současně kalendáře objednat. Zakoupit je bude možné i ve Fakultní nemocnici Olomouc, a to buď 6. prosince od 11 do 14 hodin v přízemí budovy jídelny (označení Wd) nebo v pracovní dny od 9 do 16 hodin v obchůdku ve vestibulu dětské kliniky (budova Q1).