Zákaz návštěv na devíti pracovištích Fakultní nemocnice Olomouc. Přidala se také III. interní klinika
12.2.2019

Seznam klinik a oddělení, které vyhlásily zákaz návštěv v důsledku zvýšeného výskytu akutních respiračních onemocnění, se v úterý 12. února rozšířil o III. interní kliniku. Ve Fakultní nemocnici Olomouc tak návštěvy nemohou za svými blízkými na devíti pracovištích. Zákaz platí do odvolání.

Jak uvedl Olomoucký deník, v olomouckém okrese bylo v posledním týdnu 2105 nemocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. „Už zde není takový nárůst ve věkové kategorii do pěti let, jak byl v předchozím týdnu, ale zvyšuje se podíl nemocných ve starších kategoriích. Nad 60 let máme nárůst o téměř 19 procent,“ informovala vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Barbora Hanáková. Z laboratoří a ordinací přicházejí epidemiologům hlášení ukazující na pokles běžných respiračních infekcí a zvýšený podíl chřipky. „Narostl počet těžkých případů s klinicky závažným průběhem na deset a máme již první úmrtí. Jde o starší pacientku z okresu Přerov, která měla chronická onemocnění, mimo jiné onemocnění plic,“ sdělila včera Hanáková.