ZÁKAZ NÁVŠTĚV! Za pacienty Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc nemohou příbuzní a blízcí
5.2.2019

Zvyšující se výskyt akutních respiračních onemocnění a tedy i zhoršující se epidemiologická situace přiměla Hemato-onkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc k vyhlášení zákazu návštěv. Platí od úterý 5. února do odvolání. Hemato-onkologie je zatím jedinou klinikou FN Olomouc, jejíž pacienty nemohou příbuzní a blízcí navštěvovat.

V porovnání s celou Českou republikou je podle epidemiologů nemocnost v Olomouckém kraji nepatrně nižší, podle včerejších statistik olomouckých hygieniků je nemocných v celostátním průměru 1715 na 100 tisíc obyvatel. „Předpokládáme ale, že počet onemocnění bude i nadále stoupat, pokles lze očekávat během jarních prázdnin,“ řekla včera ČTK ředitelka protiepidemického odboru olomoucké krajské hygienické stanice Růžena Haliřová.