Výtěžek z Běhu naděje ve Vidnavě podpoří aktivity Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc
5.10.2018

Jaký máte program na sobotu 13. října? Což takhle si rekreačně zasportovat v pěkném prostředí s výhledem na vrcholky Jeseníků a při tom ještě podpořit dobrou věc? Ve Vidnavě totiž pořádají od 14 hodin čtvrtý ročník Běhu naděje – nesoutěžní charitativní akce zaměřené na boj proti rakovině. Výtěžek poputuje na podporu aktivit Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

„Naší charitativní akce se mohou zúčastnit děti, ženy a muži všech věkových kategorií. Trať je dlouhá zhruba dva a půl kilometru a účastníci ji mohou zdolat chůzí, během, joggingem, na kolečkových bruslích, na kole, na invalidním vozíku, s kočárkem, se psem – záleží na nich. Pro zdatnější běžce je pak připravená zhruba sedmikilometrová trasa,“ uvedla Lenka Lorencová z organizačního týmu KH fitness centrum Vidnava s tím, že v předchozích letech se běhu vždy účastnilo zhruba šest set lidí.

Výtěžek z dobrovolného startovného, ale také z prodeje občerstvení, které zajišťují místní firmy, pomůže boji proti rakovině. „Peníze předáme na onkologické klinice olomoucké fakultní nemocnice. Při předchozích ročnících se nám podařilo pro tyto účely získat částky od zhruba padesáti až po více než sedmdesát tisíc korun,“ doplnila Lorencová. Účastí na vidnavském Běhu naděje tedy lidé podpoří dobrou věc a navíc udělají něco pro své zdraví. „Je pro nás důležité, že můžeme přispět alespoň malou měrou. Velice si vážíme práce a úsilí všech zaměstnanců fakultní nemocnice a je mi ctí s nimi spolupracovat,“ dodala Lorencová.

Běh naděje se koná v sobotu 13. října. Jeho start i cíl jsou na vidnavském Mírovém náměstí. Prezentace začíná ve 13 hodin, samotný běh startuje ve 14 hodin. Charitativní akci pořádá KH fitness centrum Vidnava za podpory Města Vidnava a pomoci řady dobrovolníků.