Výtěžek z adventního jarmarku hasičů ze Senice na Hané pomůže Novorozeneckému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc

Dar v hodnotě deseti tisíc korun předali včera zástupci Sboru dobrovolných hasičů Senice na Hané na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Výtěžek z letošního adventního jarmarku, který hasiči tradičně pořádají, využije vedení oddělení k zakoupení přístrojů pro jednotku intenzivní a resuscitační péče.

Adventní jarmark a rozsvícení vánočního stromu konající se vždy první adventní neděli je již několik let vrcholem celoročního sledu akcí pořádaných senickými hasiči. „Výtěžek z adventního jarmarku vždy věnujeme tam,kde je to potřeba. Letos padla volba na jednotku intenzivní a resuscitační péče Novorozeneckého oddělení. Důvod? Částečně proto, že nyní máme nejvíc členů ve věku, kdy zakládají rodiny a je jim novorozenecké oddělení tak nějak blíže, ataky proto, že stejně jako naše jednotka občas zachraňuje životy při dopravních nehodách a jiných událostech, tak i lidé na novorozeneckém oddělení často zachraňují nové životy a tím jsme si zkrátka dost podobní,“ vysvětlil starosta SDH Senice na Hané David Gbelec.

Letošní jarmark podle něj vynesl 6 400 korun.„Protože se nám líbí čísla spíše zakulacená, rozhodli jsme se tuto částku dorovnat z naší pokladny na rovných deset tisíc. Všem účastníkům jarmarku ze srdce děkujeme, že se i přes nepřízeň počasí zúčastnili a podpořili tak dobrou věc,“ doplnil.

Novorozenecké oddělení využije dar senických hasičů k pořízení pulzních oxymetrů, tedy přístrojů určených k měření saturace kyslíku tepenného hemoglobinu a tepové frekvence.