Půlení mediků Lékařské fakulty Univerzity Palackého přineslo Dětské klinice více než sto tisíc korun
7.12.2018
Adam Fritscher

Ve středu 28. listopadu se uskutečnila tradiční akce k oslavě poloviční cesty studiem medicíny studentů čtvrtého ročníku všeobecného směru Lékařské fakulty UP Olomouc pod názvem Půlení mediků. Po vzoru předchozích let i se i letošní ročník nesl v dobročinném duchu.

Po loňské charitativní dražbě, která byla součástí programu večera, se medici rozhodli pokračovat v tradici i letos. Věcné dary do dražby věnovaly nejen ústavy či samotní akademičtí pracovníci, ale také lékárna Fakultní nemocnice Olomouc a pekárna Illík. Dohromady se dary vydražily za překrásných 83 400 korun a studenti čtvrtého ročníku se zároveň navíc rozhodli navýšit tuto částku ještě o utržené vstupné.

Při slavnostním rozsvícení vánočního stromečku na LF UP tak medici započali adventní čas předáním šeku Nadaci Šance o.p.s., která dlouhodobě funguje při Dětské klinice FN Olomouc a úspěšně pomáhá hemato-onkologicky nemocným dětem. Celkem bylo zástupkyni nadace předáno z rukou mediků 108 801 korun.