Olomoučtí hokejisté spojí síly pro dobrou věc. University Shields Olomouc a junioři HC Olomouc pořádají vánoční charitativní utkání

Období vánočních svátků je tradičně dobou, kdy lidé nemyslí jen na sebe, ale také na ty, kteří v životě neměli nebo nemají tolik štěstí. A olomoučtí hokejisté nejsou výjimkou. Junioři HC Olomouc a rozvíjející se univerzitní klub University Shields Olomouc spojí síly pod mottem „PRO DOBROU VĚC“, aby podpořili Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a nadaci Šance a zpříjemnili dětem nejen konec roku. Právě pro děti pořádají oba kluby 28.prosince od 17 hodin na olomouckém zimním stadionu Vánoční charitativní utkání, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného a sbírky mezi hráči a realizačními týmy poputuje na podporu hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky. Do projektu se mimo mantinely zapojí rovněž extraligový A tým HC Olomouc.

Ještě před startem zápasu bude vhozeno slavnostní buly,kterého se společně ujme legenda olomouckého hokeje, bývalý kapitán A týmu a současný trenér olomoucké mládeže, Richard Brančík a rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A. Ph.D. Zápas doplní bohatý doprovodný program. Během přestávky mezi třetinami se představí nejmenší olomoučtí hokejisté, v druhé přestávce se pak do programu zapojí samotní návštěvníci utkání. Organizátoři charitativního utkání připravili tradiční soutěž ve střelbě na branku, a to o hodnotné ceny od BPS Mobil. Fanoušci se mohou těšit také na autogramiádu zástupců A týmu HC Olomouc. Svou účast přislíbil například Jan Lukáš, David Škůrek, Vilém Burian, Jan Jaroměřský, Jan Knotek nebo David Ostřížek.

Tím ale program nekončí. Součástí charitativní akce je také soutěž spojená s maskotem HC Olomouc. Ti, kteří během utkání umístí na sociální sítě fotku s kohoutem Kokrélem pod hashtagem zápasu – #dvakluby_jednomesto, se zapojí do soutěže o balíček od Divadla Tramtarie. Vstupenky na utkání jsou slosovatelné, v hokejové tombole pak budou mít fanoušci šanci získat další ceny od řady dalších partnerů. Podporu utkání přislíbila ZOO Olomouc, Fit Day, Doller, Laser Arena Olomouc a další firmy. O občerstvení se na zápase postará kavárna Kafe jak lusk a pivovar Chomout.

Návštěvníci mohou pro malé pacienty Dětské kliniky přinést i drobné dárky, které položí pod vánoční stromeček u ledové plochy. Plyšové hračky však z důvodu složité dezinfekce nejsou vhodné. Hráči HC Olomouc a University Shields Olomouc po Novém roce společně předají vybranou finanční částku a případné drobné dárky dětem na onkologickém oddělení Fakultníne mocnice Olomouc. Přijďte si zpříjemnit vánoční svátky a společně s námi udělat něco PRO DOBROU VĚC.

Zdroj: Tisková zpráva University Shields Olomouc