O zdravotnických interventech a peerech Fakultní nemocnice Olomouc bylo slyšet v Českém rozhlase
9.10.2018

Půlhodinový rozhovor poskytla minulý týden Českému rozhlasu Olomouc vrchní sestra Oddělení urgentního příjmu a koordinátorka psychosociální intervenční služby ve fakultní nemocnici Mgr. Michaela Gehrová. Během interview s moderátorkou pořadu Apatyka Ditou Vojnarovou hovořila především o podpůrné službě zdravotnických interventů, kteří poskytují psychickou první pomoc příbuzným a blízkým pacientů, jež se ocitli ve stresujících situacích. Dotkla se však také činnosti tzv. peerů, zdravotnických pracovníků, kteří na základě výcviku mohou poskytovat v definovaném rozsahu první psychickou podporu svým kolegům. „Moje nervozita sice byla zřejmě z rozhovoru znát, ale snad jsem neudělala ostudu. Stále si říkám, že informace o naší službě jsou moc důležité a mohou pomoci nejen nám, ale především pacientům, jejich blízkým a našim kolegům, kteří za sebou mají traumatizující zážitek,“ vyjádřila přesvědčení Mgr. Gehrová. Rozhovor si můžete poslechnout na webových stránkách Českého rozhlasu Olomouc – ZDE.