Není nutno, aby bylo přímo veselo. Koncert dětských písniček pomůže malé Stele, pacientce Dětské kliniky FN Olomouc
11.4.2019
Adam Fritscher

Nadace Malý Noe pomáhá dětem vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče i dětem zdravotně znevýhodněným. Pravidelně pořádá akce pro děti, jejichž výtěžek putuje vždy na konkrétní projekty. To je i případ benefičního hudebního matiné, které se uskuteční v sobotu 4. května od 10.30 hodin v sálu Reduta Moravské filharmonie Olomouc. Výtěžek akce poputuje na pomoc dívence Stele, která je pacientkou Dětské kliniky FN Olomouc.

Stela trpí genetickým onemocněním, v jehož důsledku v roce a půl věku nesedí ani nezvedá hlavičku. Pravidelně proto dochází do nemocnice na rehabilitace. Také z tohoto důvodu potřebuje pořídit speciální kočárek, aby nedocházelo k nesprávnému držení těla. Cena kočárku činí bezmála 25 tisíc korun.

Na benefičním hudební matiné sestaveném z písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v aranžmá Richarda Mlynáře vystoupí vedle malých sólistů také osvědčené trio Richard Mlynář, Vladislav Kvapil a Jiří Sova. Orchestr olomouckých hudebníků řídí dirigent Petr Šumník. Přijďte si se svými ratolestmi zazpívat písničky, které znáte, a zároveň pomoci dětem, které vaši pomoc potřebují. Jednotné vstupné ve výši 50 Kč bude v prodeji od 20. dubna v podloubí olomoucké radnice.