Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Nadace na podporu transplantace kostní dřeně Haimaom zaštítila olomoucké závody ve sportovním lezení
15.5.2019
Petr Bielesz

Nadace na podporu transplantace kostní dřeně Haimaom zaštítila olomoucké závody ve sportovním lezení

Propagovat sportovní lezení v Olomouci, ale také přispět na dobrou věc. Takové cíle má historicky největší olomoucký závod v boulderingu Haimaom boulder cup, který se uskuteční 1. června 2019 v Letním kině Olomouc. Jak již název napovídá, akce se koná ve spolupráci s nadací na podporu transplantace kostní dřeně Haimaom, která vznikla při Hemato-onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc a pomáhá lidem s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení.

Závody pořádané horolezeckým klubem TOP OL začnou již v 9 hodin kvalifikací na třech lezeckých stěnách v Olomouci (Flash Wall lezecká stěna, Lezecké centrum Pajkland, Letní kino). Finále pro osm nejlepších žen a stejný počet nejlepších mužů proběhne od 16 hodin přímo na pódiu Letního kina Olomouc. Na své si ale přijdou nejen závodníci, nýbrž i publikum, a to i to nejmenší. Bude totiž připravený pestrý doprovodný program včetně vázání horolezeckých uzlů, workshopu Street workout Olomouc nebo slackline.

Kromě sportovní hodnoty však bude mít akce i edukační rozměr. Pořadatelé totiž chtějí upozornit na problematiku dárcovství periferních kmenových buněk a transplantaci kostní dřeně u vážně nemocných hematologických pacientů (pacientů s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení). Proto ke spolupráci přizvali nadaci Haimaom a Hematoonkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Přímo na místě bude tým specialistů, kteří budou zájemce nejen informovat o problematice hematoonkologických onemocnění, ale nabídnou jim také možnost zápisu do registru dárců dřeně. Nadaci Haimaom také bude věnována část výtěžku z akce.

Podrobnosti o závodu Haimaom boulder cup se dozvíte na internetových stránkách.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2022. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.