Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

Novinky

Aktuálně
Nadace Křižovatka věnovala Novorozeneckému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc třicet monitorů dechu
26.4.2019
Petr Bielesz

Nadace Křižovatka věnovala Novorozeneckému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc třicet monitorů dechu

Zástupci Nadace Křižovatka včera předali 30 nových monitorů dechu na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Přístroje v celkové hodnotě bezmála 60 tisíc korun nadace zakoupila z vlastních zdrojů a díky finančním darům místních společností. Monitory převzal zástupce primáře oddělení MUDr. Vladimír Mišuth.

Zařízení pro monitoring dechu u novorozeňat je tvořeno senzorovou deskou, která se vkládá pod matraci dětské postýlky. Ta je napojena na kontrolní jednotku, která zvukově i opticky signalizuje, pokud se dechová akce dítěte zastaví na více než dvacet sekund nebo pokud frekvence dechu klesne pod deset nádechů za minutu.

Novorozenecké oddělení FN Olomouc začalo s monitorováním všech dětí jako jedno z prvních v České republice. S Nadací Křižovatka spolupracuje už více než patnáct let. Třicet nových přístrojů mohla nadace zakoupit z finančních darů společností Lorika CZ, Ferona, Farmak, Gerflor CZ, díky prostředkům z vlastní veřejné sbírky a díky daru Bc. Marty Nevrlé, organizátorky akce Tvořivá Olomouc.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje již 24 let podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky štědrosti sponzorů a dárců se jí podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř osmi tisíci monitory dechu v celkové hodnotě cca 32 milionů korun.

ZPĚT

© Copyright Fakultní nemocnice Olomouc 2021. All Rights Reserved. Prohlášení o použití cookies.