Dobrovolníci v kostýmech Mikulášů, andělů a čertů nadělovali pacientům osmi klinik Fakultní nemocnice Olomouc
5.12.2018

Tři mikulášské družiny se vydaly dnes ráno na pouť za pacienty Fakultní nemocnice Olomouc. S drobnými dárečky se po klinikách rozešli dobrovolníci z Dobrovolnického centra Fakultní nemocnice Olomouc a Internet poradny. „Dobrovolníci navštívili více než dvě sta pacientů na deseti klinikách. Ke správné nadílce samozřejmě patří koledy, básničky a hlavně dobrá nálada. Nic z toho nechybělo,“ řekla Petra Stejskalová z odboru hlavní sestry, která koordinuje činnost Dobrovolnického centra FN Olomouc. Odpoledne si mikulášskou besídku užijí v jídelně děti zaměstnanců nemocnice. Balíčky s dobrotami už od rána chystají studentky Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga. Kromě drobných dárků čeká na více než dvě stovky dětí zábavný program.