Načítám Akce

« Všechny Akce

PÉČE O ŽILNÍ VSTUPY – 1. odborný modul

5.2.2019 | 8:00 - 17:00

Všeobecným sestrám, porodním asistentkám, zdravotnickým záchranářům a radiologickým asistentům nabízí Fakultní nemocnice Olomouc možnost absolvovat kurz „Péče o žilní vstupy“, akreditovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR. Kurz je rozdělen do čtyř odborných modulů. Bude probíhat v prostorách novostavby II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie.

1. Odborný modul 5. 2. 2019
  2. Odborný modul 12. 2. 2019
  3. Odborný modul 19. 2. 2019
  4. Odborný modul 26. 2. 2019

Po ukončení certifikovaného kurzu „Péče o žilní vstupy“ je absolvent/ka kurzu je připraven/a:

• Provádět bezpečnou a kvalitní ošetřovatelskou péči u pacientů s periferními a centrálními žilními vstupy s využitím doporučených postupů, pomocí dostupných materiálů.
  • Posoudit rizikové faktory a navrhnout intervence ošetřovatelských postupů k prevenci vzniku komplikací spojených s periferními a centrálními žilními katétry.
  • Zhodnotit účinnost intervencí u pacientů a navrhnout změnu plánu ošetřovatelské péče a koordinovat změny postupů v ošetřování žilních vstupů.
  • Provádět konzultační činnost v případě prevence komplikací nebo v případě vzniklých komplikací spojených se žilními vstupy.
  • Vytvářet standardní postupy péče o pacienta se žilními vstupy, včetně přípravy kontrolních kritérií.
  • Realizovat preventivní opatření a plán ošetřovatelské péče v souladu s nejnovějšími poznatky vědy.
  • Provádět hodnocení úrovně kvality dodržování preventivních postupů a ošetřovatelské péče o žilní vstupy.
  • Edukovat nelékařské zdravotnické pracovníky, pacienty, rodinu, pečující v ošetřovatelských technikách, v prevenci vzniku komplikací žilních vstupů.
  • Provádět sběr dat, analyzovat a pravidelně vyhodnocovat výskyt komplikací žilních vstupů.

Účastnický poplatek za kurz činí 3 900 Kč. V ceně je zahrnuto malé občerstvení. Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou 5. 3. 2019.

Podmínkou účasti na zkoušce je absolvování všech všech odborných modulů.

Srdečně vás zveme a těšíme se na vás!

Odborní lektoři certifikovaného kurzu FN Olomouc.

Kontaktní osoba: Mgr. Adéla Kolková, Odbor hlavní sestry – tel.: 731 688 861, email: Adela.Kolkova@fnol.cz.

Titul(y) před jménem

Jméno *

Příjmení *

Titul(y) za jménem

Pracoviště *

Telefon *

Účastnický poplatek za absolvování kurzu:

Platba na účet 36334811/0710 u Česká národní banky,
variabilní symbol 9144 a do zprávy pro příjemce uveďte
jméno a příjmení účastníka kurzu..

Potvrzení o platbě předložte na 1. modulu kurzu.

Ochrana proti spamu *
captcha

Jsem si vědom, že vyplněním registračního formuláře poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

Datum:
5.2.2019
Čas:

nová budova II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie (budova Y)
I. P. Pavlova 6
Olomouc,