Načítám Akce

• akce již proběhla.

Noc vědců 2017

6. října | 18:00 - 22:00

Svět je v pohybu. Přemísťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá? Kam nás posouvá a kam míří? To jsou otázky pro Noc vědců 2017, k níž se i v letošním roce připojí Fakultní nemocnice. Nabízíme Vám prohlídky dvou pracovišť, jejichž náplň se k tématu mobility těsně váže.

POTRUBNÍ POŠTA
Fakultní nemocnice Olomouc, I. P. Pavlova 6
Chcete vědět, kolik kilometrů měří potrubí, kterým létají krevní vzorky z klinik a oddělení do nemocničních laboratoří? Dokážete odhadnout, za jak dlouho urazí přepravní pouzdro cestu mezi nejvzdálenějšími stanicemi? Zajímá vás, kolik zásilek přepraví systém za jediný den? Přijďte na prohlídku centrály potrubní pošty, kterou nemocnice vybudovala v loňském roce a která patří mezi největší a nejrozsáhlejší přepravní systémy tohoto typu v České republice – 18:00-22:00 (poslední prohlídka), vždy v každou hodinu. Zájemci o prohlídku se mohou přihlásit u Egona Havrlanta – tel.: 606 607 687, e-mail: egon.havrlant@fnol.cz.

TRANSFUZNÍ ODDĚLENÍ
Fakultní nemocnice Olomouc, I. P. Pavlova 6
Co to je krevní řečiště? Jakou rychlostí se pohybuje krev? Jak se skladuje darovaná krev nebo plazma? Jak dostává transfuze k pacientovi? Na tyto a další otázky Vám odpovíme během prohlídek Transfuzního oddělení FN Olomouc. Prohlídky oddělení včetně laboratoří – 18:00-22:00 (poslední prohlídka), vždy v každou hodinu. Zájemci o prohlídku nechť se přihlásí Lucii Vybíralové – tel.: 588 442 261, 724 762 597, e-mail: lucie.vybiralova@fnol.cz.

Datum:
6. října