Načítám Akce

• akce již proběhla.

Dny evropského kulturního dědictví ve FN Olomouc

6. září | 14:00 - 18:00

Při příležitosti Dnů evropského dědictví zpřístupní FN Olomouc architektonicky atraktivní prostory, které vypovídají jednak o její bohaté historii, jednak o současnosti jednoho z nejmodernějších zdravotnických pracovišť v České republice.

Návštěvníci si tak ve čtvrtek 6. 9. od 14:00 – 18:00 mohou prohlédnout tyto objekty:

Omlouváme se, ale všechny termíny komentovaných prohlídek fortu Tafelberg a novostavby II. interní kliniky – gastroenterologie a geriatrie jsou již plně obsazeny. FN Olomouc však bude v blízké budoucnosti využívat další příležitosti ke zpřístupnění historicky a architektonicky atraktivních objektů.
  • Budova Franze Josefa
    • První pavilon Zemských ústavů, předchůdce Fakultní nemocnice Olomouc, otevřený 19. srpna 1896.
    • Návštěvníci budou mít volný vstup, základní informace o historii získají z prezentace, promítané ve vybrané místnosti nebo přímo u vchodu.

• Fort Tafelberg
    • Součást olomouckého pevnostního, fortového systému, která byla vybudována na Tabulovém vrchu v letech 1839 – 1846. V současnosti slouží jako archiv FN Olomouc.
    • Objekt přístupný jen pro účastníky komentovaných prohlídek – sedm termínů po půlhodině (14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00); předpokládaná doba výkladu – max. 50 minut; max. počet účastníků jedné prohlídky – 15 osob. (Omlouváme se, ale všechny termíny komentovaných prohlídek fortu Tafelberg jsou již plně obsazeny.)

• Novostavba II. interní kliniky – gastroenterologie a geriatrie
    • Největší stavba ve FN Olomouc za posledních deset let. Jako dosud jediný nemocniční objekt v České republice splňuje standardy pasivní budovy. Nová budova s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím, kterou projektovalo brněnské studio Adam Rujbr Architects, bude slavnostně předána k užívání 4. září 2018.
    • Objekt přístupný jen pro účastníky komentovaných prohlídek – osm termínů po půlhodině (14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30); předpokládaná doba výkladu – max. 50 minut; max. počet účastníků jedné prohlídky – 20 osob; (Omlouváme se, ale všechny termíny komentovaných prohlídek novostavby jsou již plně obsazeny.)

REZERVACE

Komentované prohlídky Fortu Tafelberg

Jméno a příjmení *

Telefon *

Počet osob

18.0018.3019.0019.3020.0020.3021.0021.30

Ochrana proti spamu *
captcha

Jsem si vědom, že vyplněním registračního formuláře poskytuji správci údajů své osobní údaje, které bude správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu tj. zajištění služby.

Komentované prohlídky nové budovy II. interní kliniky

Jméno a příjmení *

Telefon *

Počet osob

Čas komentované prohlídky
Omlouváme se, ale všechny termíny komentovaných prohlídek novostavby II. interny jsou již plně obsazeny.

Ochrana proti spamu *
captcha