Komunikace a marketing Fakultní nemocnice Olomouc

• akce již proběhla.

Dny evropského dědictví 2020

12. září | 10:00 - 13. září | 13:30

Při příležitosti Dnů evropského dědictví zpřístupní FN Olomouc fort Tafelberg, součást olomouckého pevnostního systému, která byla vybudována na Tabulovém vrchu v letech 1839 – 1846. Pevnůstka je jedním z objektů tzv. fortového „věnce“- unikátního projektu podplukovníka Wurmba z roku 1850. Je přitom v souboru fortových staveb v Olomouci výjimečná, neboť byla využívána hlavně jako vězení. Tafelberg je podle příznivců fortifikačních staveb jedinou stavbou, která rozlehlostí a zachovalostí vnitřních chodeb může konkurovat slavné pevnosti v Josefově. Ústřední část rozsáhlého areálu pevnůstky v současnosti slouží jako Centrální spisovna FN Olomouc.

Omlouváme se, ale všechny termíny komentovaných prohlídek jsou již obsazené. O dalších příležitostech k návštěvě fortu Tafelberg vás budeme v dostatečném předstihu informovat na webu FN Olomouc a sociálních sítích.

Zahájení:
12. září | 10:00